Bilgi

Köyümüzün tek camisi, giriş kapısı üzerinde yer alan tarihe göre 1967 yılında yapılmıştır. İmece usulü inşa edilen yapı, uzunlamasına dikdörtgen planlıdır. Malzeme bakımından beden duvarlarında taş kullanılmıştır. Cami, içten ahşap tavan, dıştan dört omuzlu kırma çatı ile örtülü olup, çatı çinko ile kaplanmıştır. Caminin tek minaresi vardır.

Caminin cephe düzenlemesi oldukça sadedir. Her cephede iki adet alt, üç adet üst sıra penceresi yer alır. Alt sıra pencereleri dikdörtgen formlu ve demir şebekelidir. Üst sıra pencereler ise daha küçük boyutludur.

Camiye giriş, doğu cephesindeki dikdörtgen formlu ve yuvarlak kemer açıklıklı bir kapıdan sağlanır. İkinci kata çıkan merdivenler cami dışında sağ taraftadır.

İç mekânda girişin solunda yer alan mihrabı, kesme taş olup, yüzeyi sadedir. Yuvarlak kemer açıklıklı olan mihrap nişinin iki kenarında plastırlar vardır.

Mihrabın sağında yer alan minber ahşap olup, korkulukları stilize S kıvrımları ile yapılmıştır. Yapının ahşap tavanının ortasında, yüzeyden içe girintili ve kademeli bir göbek vardır.

Caminin Büyük Tadilatı

Köyün camisinde 2019 yaz aylarında büyük bir tadilat yapıldı ve cami baştan yenilendi.

İstanbul ve diğer illerde bulunan hayırsever köylülerimizin de maddi anlamda işbirliği ile yapılan tadilatta cami çatısı sökülüp yenilendi. Ayrıca cami içerisi de komple tadilattan geçirildi.